O mně / About me

 

Mám rád originální a netradičně řešený interiér s důrazem na detail a atmosféru. Primárním konceptem je mi však vždy střízlivost a funkčnost. Finální výraz "mého" interiéru by měl však bezesporu zrcadlit povahu majitele.

Věřím že kvalitní dialog s klientem je předpoklad k dobrému designu a úspěšně zvládnutému projektu. Stejně jako že výtvarné umění patří do našeho života, do našich interiérů.

Absolvoval jsem uměleckoprůmyslovou školu v Brně v oboru navrhování nábytku a interiéru, a vystudoval ateliér Intermediálních forem v architektuře na Institutu výtvarné tvorby Ostravské univerzity.

Mimo navrhování interiérů jsem se dlouho věnoval také grafickému designu a několik let jsem učil a byl vedoucím oboru Interiérový design na soukromé střední umělecké škole. Vášeň pro aplikované navrhování interiérů a časová vytíženost mě však donutily k opuštění školství. Ale třeba ne navždy ..

V současné době žiju v Praze a Ostravě. Ostrava mi dává inspiraci, přátelství ..  Praha zase příležitosti a profesionální podněty. Své realizace a klienty mám však téměř po celé vlasti. Za zajímavým projektem a inspirativními klienty si rád zajedu kamkoli. 

 Inspiraci a další entuziasmus do práce čerpám z poznávání nových míst, kultur, zážitků a odlišností. Cestování mě bude vždy nabíjet i do všedních dní. Největší inspirací je mi však setkávání s lidmi stejně nadšenými pro design. Konfrontace a "jiný pohled" je pro mě návrhářskou mízou.

 

Má studia:

Studio Playdesign - Peroutkova 25, Praha

Studio IDK - Žitná 19, BrnoPřečtěte si můj rozhovor pro blog webu SUNSYSTEM ( 5 / 2018 )

ROZHOVOR S INTERIÉROVÝM DESIGNÉREM TOMÁŠEM HAVRÁNKEM

Tomáš Havránek je interiérový designér, který má svůj osobitý styl tvorby i pohled na život. Jsme rádi, že přijal naše pozvání k rozhovoru a našel si čas si s námi popovídat o tvorbě, trendech i škole, kterou sám vybudoval. Dotkli jsme se i tématu stínění interiéru, které by vás, čtenáře našeho blogu, mohlo zajímat a inspirovat.

 

 

Přečtěte si můj rozhovor pro letní číslo časopisu Domov ( 7 / 2013 )

VÝBĚREM NÁBYTKU PRÁCE DESIGNÉRA NEKONČÍ aneb ČEŠI JSOU KONZERVATIVNÍ A REZIGNOVALI NA VKUSNÉ BYDLENÍ

Interiéry sympatického designéra Tomáše Havránka charakterizuje přímočarý a čitelný rukopis, reakce na městský život a zapojení originálního artefaktu do prostoru. Veřejnosti své zkušenosti předává také prostřednictvím vzdělávacího projektu Akademie bydlení nebo v rámci televizního pořadu Bydlení je hra.

Rozhovor vedla redaktorka Šárka Dumbrovská.

 

 

další reference ..