Partneři / Partners

 

Od roku 2008 si užívám spolupráci s tvůrčím Ostravským týmem kolem Kamily Teslíkové při tvorbě Tv magazínu "Bydlení je hra" který byl téměř kultovním pořadem na Čt 1.

Divákům jsem se snažil prezentovat nejen své designérské nápady a návrhářské myšlenky ale také přiblížit dialog a spolupráci s klientem jako nezbytný nástroj k dosažení DOBRÉHO DESIGNU. Všechny mé realizované Tv projekty můžete shlédnout v archivu České televize na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1124601187-bydleni-je-hra/architekti-designeri/tomas-havranek/

 

 

V roce 2010 jsem odstartoval projekt vzdělávání nových interiérových designérů na principu profesní rekvalifikační průpravy tohoto návrhářského řemesla. Vznikla tak značka IDK - PLAY DESIGN.

Lektorský tým IDK ve složení architektů, designérů, výtvarníků .. ale hlavně kamarádů je pro mě návrhářskou rodinou naplňující mé lidské i profesní potřeby. Do současné doby jsme připravili 300 nových ambiciózních a schopných designérů pro vstup do náročného oboru. Hlavně jsme si však vytvořili nové přátele a kolegy ve "světě" designu.

IDK - INTERIER DESIGN KURZY   více na: www.interier-kurzy.cz    www.interier-kurzy.sk

 

 

V říjnu 2013 jsme pokřtili novou knihu "PRŮVODCE BYTOVÉHO DESIGNÉRA" na ketré jsme rok usilovně pracovali s kolegyněmi lektorkami a designérkami Leonou Fouskovou, Janou Boháčkovou a Zuzanou Staňkovou.

Kniha vydalo nakladatelství Albatros Media v edici edika a je distribuována v knihkupectvích v ČR a na Slovensku. Vydání knihy provázejí Workshopy a autogramiády s naším milým partnerem knihy TON.

Moc se těšíme !

     KNIHU KOUPÍTE ZDE

O knize:

Kniha Průvodce bytového designéra je určena nejen budoucím interiérovým návrhářům, ale všem, kteří mají chuť podívat se pod pokličku profesionálům avyužít získané informace při zařizování svého bytu či domu. Čtveřici autorů knihy Průvodce bytového designéra spojuje jejich profese, ale ispolečné lektorování kurzů bytového designu. Stejně jako svým studentům nabízejí ivám vlastní pohledy nanavrhování interiérů – chtějí vám být nejen zkušeným průvodcem arádcem, ale kladou si vyšší cíl: inspirovat amotivovat každého tvůrce interiéru vidět věci jinak, originálně, posvém. 

Vprvní části knihy autoři seznamují čtenáře sobecnými znalostmi, které by si měl každý designér osvojit, vedruhé části pak ukazují, jak aplikovat tyto principy při návrhu jednotlivých místností vbytě. Provedou vás cestou odhledání konceptu ainspirace, přes znalosti materiálů, technického kreslení, skicování, plánování prostoru a konstrukce nábytku, naučí vás pracovat sbarvami, textilem adekoracemi vinteriéru, poskytnou vám rady pro počítačové projektování avýběr vhodného software pro zpracování dokonalé vizualizace. Závěr první části je věnován budoucím bytovým designérům, kteří dostanou řadu doporučení, jak úspěšně nastartovat svoji novou kariéru. Druhá část knihy velmi podrobně provází každou místností vbytě. Autoři upozorňují nejen naběžné situace azásady, ale nabízejí iřešení mnohých úskalí při navrhování interiéru. Formou krátkých tipů nabízejí čtenáři jiný úhel pohledu naběžně zažité stereotypy. 

Vosmnácti případových studiích, které zpracovávají konkrétní situace zpraxe, se seznámíte scelým postupem návrhu odprvní schůzky sklientem azmapování jeho potřeb až povýslednou realizaci. Kniha je doplněna několika stovkami fotografií a vizualizacemi realizovaných interiérů.